Siedlce  (25) 644 26 44
kontakt@kominki-etm.pl
603 958 626       603 266 666       517 271 221
Kominki ETM
kominki-etm
Copyright C 2012 - 2013  Kominki ETM  Wszystkie prawa zastrzeżone.
Designed  by TM
      Masz pytania?

  Napisz lub zadzwoń

Udzielimy nieodpłatnie profesjonalnej  porady
OFERTA
SPECJALNA

dla architektów i ośrodków turystycznych
ZADZWOŃ:
603 958 626
POLEĆ NAS ZNAJOMYM
POSŁUCHAJ ULUBONEJ      STACJI RADIOWEJ
NASI PARTNERZY
Mieszkania Siedlce
Kominki ETM
Zbuduj z nami swój wymarzony kominek i zaoszczędź do 50% na ogrzewaniu! Posiadamy szeroką game wkładów i akcesoriów kominkowych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Oferujemy profesjonalne projekty i usługi montażowe poparte wieloletnim doświadczeniem i satysfakcja klientów. Kominki ETM - Ciepło dla Twojej rodziny.
Filtr. System DGP powinno się wyposażyć w filtr, który pochłaniać będzie kurz przemieszczający się wraz z powietrzem cyrkulacyjnym. Filtry takie połączone są najczęściej bezpośrednio z wentylatorem i muszą być łatwo dostępne ze względu na konieczność okresowego czyszczenia. Są to najczęściej filtry z wkładem metalowym, odpornym na wysoką temperaturę; można je myć np. w zmywarce. Zamontowanie filtru powoduje jednak tłumienie przepływu powietrza, co trzeba uwzględnić przy doborze wentylatora. Instalacja grawitacyjna systemu DGP w budynkach wysokich i wąskichW dużych domach do Dystrybucji Gorącego Powietrza potrzebny jest wentylator wymuszający jego przepływ.

System Dystrybucji Gorącego Powietrza powinien być tak wyregulowany, aby pomieszczenia nagrzewały się wystarczająco powietrzem o możliwie niewysokiej temperaturze (zgodnie z przepisami - nie wyższej niż 45°C) i napływającym z nawiewników bez wywoływania odczuwalnych podmuchów. Nadmierna intensywność wypływu powietrza byłaby odczuwana jako dyskomfort, potęgowany jeszcze zwiększeniem hałaśliwości instalacji.

Parametry pracy ogrzewania kominkowego - temperatura i intensywność przepływu powietrza - powinny być podane w projekcie instalacji, ale w trakcie użytkowania konieczne są korekty ze względu na trudne do przewidzenia zmiany warunków pracy. Aby doprowadzić do pomieszczenia moc grzewczą 1 kW, trzeba by zapewnić napływ w ciągu godziny 120 m3 powietrza ogrzanego do temperatury max. 45°C. Jeśli zapotrzebowanie budynku wynosi 7-8 kW, wymagałby napływu ok. 1000 m3 powietrza w ciągu godziny. Takiej wydajności nie zapewni nawet bardzo duży wentylator. Jest to dość istotne ograniczenie w możliwościach grzewczych systemu DGP.

Jeśli ogrzewanie byłoby niedostateczne, trzeba by albo podnosić temperaturę powietrza grzewczego (wbrew przepisom), albo zwiększyć intensywność jego napływu (co odbije się na komforcie). Dlatego dom ogrzewany kominkiem powinien mieć bardzo dobrą izolacyjność cieplną: przyniesie to nie tylko oszczędności na paliwie, ale zapewni większy komfort użytkownikom ogrzewania. Zmniejszy bowiem zapotrzebowanie budynku na ciepło zarówno podczas silnych mrozów, jak i w pozostałych okresach sezonu grzewczego, co umożliwi obniżenie najważniejszych parametrów ogrzewania, czyli temperatury i przepływu powietrza.

Regulację mocy ogrzewania zależnie od rzeczywistych warunków uzyskujemy głównie przez zmianę intensywności palenia w kominku, przy zachowaniu stałego przepływu. Niekiedy potrzebna jest jednak regulacja ilości przepływającego powietrza, na przykład wstępne ustawienie przepływów czy też wyłączenie niektórych pomieszcze
ń z ogrzewania. Do tego celu służą przepustnice montowane na poszczególnych odnogach systemu orurowania. Obrotowe klapki umieszczone w ukrytych w rurach w stropie lub za ekranami na ścianach i połączone z elastycznymi cięgnami umożliwiają tłumienie bądź zwiększanie przepływu powietrza.

Do dokładnej regulacji przepływu służą anemostaty, czyli nawiewniki z regulowaną szczeliną, przez którą wypływa powietrze.

Uwaga: Nadmierne zdławienie przepływu powietrza powoduje wzrost hałaśliwości nawiewu, co jest niepożądane zwłaszcza w sypialni.