Bardzo ważną rolę w wystroju pomieszczenia odgrywa prawdziwy ogień kominka. Największym jednak problemem jest brak możliwosci instalacji kominowych w naszych apartamentach. Idealnym rozwiązaniem jest instalacja biokominka. Niepowtarzalna atmosfera prawdziwego ognia w każdym pomieszczeniu.

Dzisiejsze nowoczesne wnętrza projektowane są indywidualnie dla każdego charakteru. Każdy projekt wyróżnia się, a nawet musi się wyróżniać od innych. Współczesne wnętrza to ogrom nowoczesnych, awangardowych rozwiąza
ń, które pozwalają zachować wyjątkowy klimat miejsca oraz wzbogacić go o wyszukane akcenty.

Kominek z żywym ogniem od wieków jest elementem tworzącym atmosferę przytulności i ciepła domu. Jednak do tej pory posiadanie kominka wymagało instalacji kominkowej. Jednak najnowsza technologia spalania biopaliwa, podczas którego wydziela się jedynie para wodna i dwutlenek węgla w proporcjach podobnych do tych zawartych w wydychanym powietrzu, możliwa jest instalacja kominka w każdym pomieszczeniu. Bez dymu i popiołu.W Biokominkach zamiast drewna spala się specjalne ekologiczne paliwo. Podczas spalania nie wydziela się dym, nie jest więc potrzebna żadna instalacja kominowa.

Nowoczesne kominki są wydajnym i stosunkowo tanim źródłem energii cieplnej. W tradycyjnych kominkach z paleniskiem otwartym 60% ciepła wydalane jest przez komin, w kominkach ekologicznych 100% ciepła pochodzącego ze spalania jest kierowane na pomieszczenie. Zależnie od regulacji wielkości płomienia 1l biopaliwa spala się w czasie 2-5 godzin i jest w stanie zastąpić grzejnik o mocy ok. 3000W. Sprawia to, że biokominki są świetnym uzupełnieniem innego źródła ogrzewania. Już po chwili od zapalenia odczujemy znaczny wzrost temperatury w pokoju.

Inną, nie do przeoczenia zaletą biokominków jest wydzielanie pary wodnej podczas spalania, co podnosi wilgotność powietrza i działa leczniczo w przypadku wielu chorób. Podczas gdy tradycyjne grzejniki wysuszają powietrze, biokominki nie tylko je nawilżają, ale też umożliwiają stosowanie aromaterapii. Para wodna uzyskana ze spalania paliwa łączy się z olejkiem zapachowym, który możemy umieścić w specjalnym naczyniu i wchłania się podczas oddychania. Nawilżone powietrze nasycone lekiem równomiernie wypełnia całe pomieszczenie. Teramia odbywa się więc bez naszego czynnego udziału- poddajemy się jej mimochodem, podczas pracy, zabawy, czy spotka
ń towarzyskich.

Kominki  wykonane z naturalnych drewnianych lub kamiennych materiałów, ozdobione elementami z metalu, szkła i ceramiki, są dekoracyjną oprawą dla żywego ognia. Różnorodność form i kolorów pozwala dobrać odpowiedni biokominek do każdego charakteru wnętrza. Tak samo dobrze pasuje do małego mieszkania w bloku, do biura, restauracji, na działkę, jak i do okazałej rezydencji. Jego meblowy charakter daje natomiast możliwość łatwego przestawiania go w dowolne miejsce.

Należy jednak pamiętać, że mimo wielu zalet jakimi dysponuje kominek może on stanowić jedyne dodatkowe źródło ogrzewania. Koszt 1l biopaliwa waha się w granicach 18-24 zł i zależności od intesywności płomienia spala się w ciągu 2-5 godzin.


Kominki ETM
Zbuduj z nami swój wymarzony kominek i zaoszczędź do 50% na ogrzewaniu! Posiadamy szeroką game wkładów i akcesoriów kominkowych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Oferujemy profesjonalne projekty i usługi montażowe poparte wieloletnim doświadczeniem i satysfakcja klientów. Kominki ETM - Ciepło dla Twojej rodziny.
      Masz pytania?

  Napisz lub zadzwoń

Udzielimy nieodpłatnie profesjonalnej  porady
OFERTA
SPECJALNA

dla architektów i ośrodków turystycznych
ZADZWOŃ:
603 958 626
POLEĆ NAS ZNAJOMYM
POSŁUCHAJ ULUBONEJ      STACJI RADIOWEJ
NASI PARTNERZY
Mieszkania Siedlce
Siedlce  (25) 644 26 44
603 958 626       603 266 666       517 271 221
Kominki ETM
kominki-etm
Copyright C 2012 - 2013  Kominki ETM  Wszystkie prawa zastrzeżone.
Designed  by TM