Kominek - dekoracja czy źródło ciepła? Tradycyjny czy nowoczesny? Stworzony przez nas poradnik odpowie Państwu na wiele pytań i pomoże uniknąć często popełnianych błędów już we wczesnym stadium planowania, przybliży proces budowy, pokazać korzyści i zagrożenia a co najważniejsze oszczędzić czas i pieniądze.
ABC Poradnik Budującego Kominek

Bardzo ważną rolę w wystroju pomieszczenia odgrywa prawdziwy ogień kominka. Największym jednak problemem jest brak możliwosci instalacji kominowych w naszych apartamentach. Idealnym rozwiązaniem jest instalacja biokominka. Niepowtarzalna atmosfera prawdziwego ognia w każdym pomieszczeniu.
Biokominki

Kominki z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym współpracuje z tradycyjną grzejnikową instalacją centralnego ogrzewania, zachowując walory ekonomiczne, estetyczne i ekologiczne zwykłego kominka. Sam kominek różni się od zwykłego wkładu kominkowego. Spaliny w takim kominku nie ogrzewają powietrza, ale wodę. Moc cieplna takich kominków wynosi od kilkunastu do 40 kW. Trzeba pamiętać o tym, że nie jest ona stała i zależy od ilości znajdującego się w palenisku paliwa oraz fazy jego spalania.

System Dystrybucji Gorącego Powietrza DGP
Opcjonalnym uzupełnieniem ogrzewania kominkowego jest system dystrybucji gorącego powietrza, znany jako DGP. Dzięki temu systemowi jesteśmy w stanie przetransportować ciepłe powietrze do wybranych przez nas pomieszczeń za pomocą specjalnego systemu rur aluminiowych typu flex i turbinki (obieg wymuszony).
Siedlce  (25) 644 26 44
603 958 626       603 266 666       517 271 221
Kominki ETM
kominki-etm
Copyright C 2012 - 2013  Kominki ETM  Wszystkie prawa zastrzeżone.
Designed  by TM
      Masz pytania?

  Napisz lub zadzwoń

Udzielimy nieodpłatnie profesjonalnej  porady
OFERTA
SPECJALNA

dla architektów i ośrodków turystycznych
ZADZWOŃ:
603 958 626
POLEĆ NAS ZNAJOMYM
POSŁUCHAJ ULUBONEJ      STACJI RADIOWEJ
NASI PARTNERZY
Mieszkania Siedlce
Kominki ETM
Zbuduj z nami swój wymarzony kominek i zaoszczędź do 50% na ogrzewaniu! Posiadamy szeroką game wkładów i akcesoriów kominkowych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Oferujemy profesjonalne projekty i usługi montażowe poparte wieloletnim doświadczeniem i satysfakcja klientów. Kominki ETM - Ciepło dla Twojej rodziny.
Dowiedz się więcej o surowcach opałowych używanych do palenia w kominkach i piecach kominkowych. Sprawdż wydajność drewna, brykietu i peletu podczas codziennego palenia i wybierz odpowiedni opał dla siebie.
Surowce opałowe