Bardzo ważną rolę w wystroju pomieszczenia odgrywa prawdziwy ogień kominka. Największym jednak problemem jest brak możliwosci instalacji kominowych w naszych apartamentach. Idealnym rozwiązaniem jest instalacja biokominka. Niepowtarzalna atmosfera prawdziwego ognia w każdym pomieszczeniu.

Dzisiejsze nowoczesne wnętrza projektowane są indywidualnie dla każdego charakteru. Każdy projekt wyróżnia się, a nawet musi się wyróżniać od innych. Współczesne wnętrza to ogrom nowoczesnych, awangardowych rozwiąza
ń, które pozwalają zachować wyjątkowy klimat miejsca oraz wzbogacić go o wyszukane akcenty.

Kominek z żywym ogniem od wieków jest elementem tworzącym atmosferę przytulności i ciepła domu. Jednak do tej pory posiadanie kominka wymagało instalacji kominkowej. Jednak najnowsza technologia spalania biopaliwa, podczas którego wydziela się jedynie para wodna i dwutlenek węgla w proporcjach podobnych do tych zawartych w wydychanym powietrzu, możliwa jest instalacja kominka w każdym pomieszczeniu. Bez dymu i popiołu.W Biokominkach zamiast drewna spala się specjalne ekologiczne paliwo. Podczas spalania nie wydziela się dym, nie jest więc potrzebna żadna instalacja kominowa.

Nowoczesne kominki są wydajnym i stosunkowo tanim źródłem energii cieplnej. W tradycyjnych kominkach z paleniskiem otwartym 60% ciepła wydalane jest przez komin, w kominkach ekologicznych 100% ciepła pochodzącego ze spalania jest kierowane na pomieszczenie. Zależnie od regulacji wielkości płomienia 1l biopaliwa spala się w czasie 2-5 godzin i jest w stanie zastąpić grzejnik o mocy ok. 3000W. Sprawia to, że biokominki są świetnym uzupełnieniem innego źródła ogrzewania. Już po chwili od zapalenia odczujemy znaczny wzrost temperatury w pokoju.

Inną, nie do przeoczenia zaletą biokominków jest wydzielanie pary wodnej podczas spalania, co podnosi wilgotność powietrza i działa leczniczo w przypadku wielu chorób. Podczas gdy tradycyjne grzejniki wysuszają powietrze, biokominki nie tylko je nawilżają, ale też umożliwiają stosowanie aromaterapii. Para wodna uzyskana ze spalania paliwa łączy się z olejkiem zapachowym, który możemy umieścić w specjalnym naczyniu i wchłania się podczas oddychania. Nawilżone powietrze nasycone lekiem równomiernie wypełnia całe pomieszczenie. Teramia odbywa się więc bez naszego czynnego udziału- poddajemy się jej mimochodem, podczas pracy, zabawy, czy spotka
ń towarzyskich.

Kominki  wykonane z naturalnych drewnianych lub kamiennych materiałów, ozdobione elementami z metalu, szkła i ceramiki, są dekoracyjną oprawą dla żywego ognia. Różnorodność form i kolorów pozwala dobrać odpowiedni biokominek do każdego charakteru wnętrza. Tak samo dobrze pasuje do małego mieszkania w bloku, do biura, restauracji, na działkę, jak i do okazałej rezydencji. Jego meblowy charakter daje natomiast możliwość łatwego przestawiania go w dowolne miejsce.

Należy jednak pamiętać, że mimo wielu zalet jakimi dysponuje kominek może on stanowić jedyne dodatkowe źródło ogrzewania. Koszt 1l biopaliwa waha się w granicach 18-24 zł i zależności od intesywności płomienia spala się w ciągu 2-5 godzin.


Kominki ETM
Zbuduj z nami swój wymarzony kominek i zaoszczędź do 50% na ogrzewaniu! Posiadamy szeroką game wkładów i akcesoriów kominkowych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Oferujemy profesjonalne projekty i usługi montażowe poparte wieloletnim doświadczeniem i satysfakcja klientów. Kominki ETM - Ciepło dla Twojej rodziny.
      Masz pytania?

  Napisz lub zadzwoń

Udzielimy nieodpłatnie profesjonalnej  porady
OFERTA
SPECJALNA

dla architektów i ośrodków turystycznych
ZADZWOŃ:
603 958 626
POLEĆ NAS ZNAJOMYM
POSŁUCHAJ ULUBONEJ      STACJI RADIOWEJ
NASI PARTNERZY
Mieszkania Siedlce
Siedlce  (25) 644 26 44
kontakt@kominki-etm.pl
603 958 626       603 266 666       517 271 221
Kominki ETM
kominki-etm
Copyright C 2012 - 2013  Kominki ETM  Wszystkie prawa zastrzeżone.
Designed  by TM